Nastavte si s Pricing Foxem rozpočty své cenotvorby

Poslední inovace v aplikaci umožňují uživatelům nastavování rozpočtů pravidel na základě obratu, objednávek, prokliků či nákladů. Nechte Lišku pracovat a automaticky kontrolovat mantinely za vás. Přečtěte si, jak na to a získejte nad pricingem ještě větší kontrolu.

Vyberte si období a mějte své prodeje pod dohledem

Novinku Přidat rozpočet najdete v druhé polovině formuláře při vytváření nového pricingového pravidla. Po rozkliknutí možnosti na vás vyskočí samostatné okno. V něm si nastavíte kritéria, kterými má být cenotvorba omezena.

Myslete na to, že data čerpá aplikace z konverzního reportu. Report se stahuje s denním zpožděním a data nejsou zcela aktuální. Proto doporučujeme pracovat s malou rezervou při vyplňování limitů.

Prvním krokem je nastavení období. Tento časový úsek bude Pricing Fox monitorovat prodeje a pravidlo pozastaví, když se dostanete na strop vyplněného limitu. V druhé fázi si vyberte, čím se má Liška řídit. Jsou zde čtyři možnosti:

  • Obrat,
  • Prokliky,
  • Náklady,
  • Objednávky.

A v třetím, posledním poli zadejte rozpočet, přes který se nesmí aplikace dostat. Můžeme využít modelový příklad

Máte březnovou akci na prodej televizí, ale víte, že za týden můžete prodat pouze 3 kusy, protože jinak byste za chvíli na skladě nic neměli. Cena jedné televize je 5 tisíc. Nastavíte si tedy rozpočet od 1. do 7. 3., s omezením na 15 tisíc obratu. Abyste měli pod palcem celý březen, zopakujete to tak i na následující týdny – od 8. do 14. 3., s omezením na na 15 tisíc obratu, a tak dále až do konce měsíce. Takto nastavené kritéria vám bude nyní Pricing Fox hlídat a jestliže zjistí, že jste se již v půlce týdne dostali na zisk 15 000, pravidlo pozastaví. Pauznuté pravidlo si spustíte zase na následující týden. Nechce se vám intervaly hlídat a spouštět pravidla opakovaně manuálně? I na tohle máme řešení.

Nastavení rozpočtů v aplikaci Pricing Fox.

Kombinujte rozpočty s automatickým zapnutím/​vypnutím pravidel

Hned ze startu roku jsme vás informovali o novém automatickém spouštění přeceňovacích pravidel. V kombinaci s nastavenými rozpočty se posouvá samostatnost aplikace na další úroveň. Funkce můžete kombinovat zcela jednoduše, a navážeme na výše zmíněný modelový příklad. 

Jestliže máte nastavené rozpočty na každý týden v březnu, tak si na stejný interval nastavte také automatické zapnutí pravidla. Zvolte variantu Opakovat a vyplňte, že se má pravidlo spouštět od 1. 3. a vypínat od 7. 3. Což znamená opakované spouštění každé pondělí od 1. a vypínání každou neděli od 7. nebo jakmile budete mít obrat 15 tisíc korun.

Kombinace rozpočtů a automatického spouštění pravidel v Pricing Foxu.
Nezapomeňte si pravidlo po uplynulém měsíci zkontrolovat a případně jej manuálně vypnout. Rozpočty sice budou platit celý březen, ale automatické spouštění bude fungovat opakovaně každý týden i následující měsíce.

 

Popis funkcí máme tímto u konce. Pokud jste narazili na nějakou nesrovnalost nebo máte dotaz, neváhejte se na nás obrátit či využít možnost online konzultace. Další zajímavosti a napojení pro vás připravujeme, tak nás nezapomeňte sledovat.

Související články

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Pricing Fox a z e‑commerce branže.