Jak funguje pricing, když element s nákupkou není u každého produktu ve feedu

Pricing Fox dokáže pracovat s nákupní cenou a omezit podle ní přeceňování. Co se však děje s produkty při pricingu, kterým ve feedu chybí informace o nákupce? Čtěte dále a zjistěte víc.

Kde v nastavení aplikace vyplnit nákupní cenu

V rozhraní aplikace, na stránce Nastavení vyplňte nákupku do pole s názvem Element s pořizovací cenou. Nejedná se o povinný údaj, takže Liška dokáže přeceňovat i bez něj a omezovat například přesnými limity. Jestli však chcete nastavovat pravidla a omezovat pricing právě nákupní cenou, bez zadání elementu se neobejdete.

Nastavení elementu s pořizovací cenou v aplikaci Pricing Fox.

 

Zajímá vás, jak nastavit aplikaci Pricing Fox a její pravidla? Podívejte se na jeden z našich videonávodů.

Pricing omezený nákupní cenou

Při nastavování přeceňovacího pravidla najdete v editačním formuláři možnost Omezit výslednou cenu tou nákupní. V případě, že jste vyplnili element s nákupní cenou na stránce Nastavení, při nastavování pravidla už bude předvyplněný. Následně, pomocí násobiče, určíte mantinely výsledné ceny, přičemž číslo 1 se rovná nákupce. Přeceňování dokážete omezit nejen minimální sumou, ale i maximální

Pro představu uvedeme příklad. Jestli si přejete, aby cena po přecenění neklesla pod nákupku, do prvního políčka vyplňte 1. A v případě že nechcete, aby se produkt prodával dražší než dvojnásobek nákupní ceny, do druhého políčka vyplňte číslo 2.
Omezení nákupní cenou v editačním formuláři.

Chybějící element s nákupní cenou ve feedu

V nastavení aplikace jste uvedli element s nákupní cenou. Co se bude dít, když některé produkty tento element ve feedu nemají? Bude je Pricing Fox přeceňovat, a nebo ne?

Jak bylo uvedené na začátku, nákupní cena není podmínkou pro fungování nástroje a to platí i v případě, že některé produkty element s nákupkou mají a jiné nikoli. Když není vyplněný u produktů, které však odpovídají nastavení pravidla, budou přeceněny bez limitu.

Jak doplnit chybějící či naplnit prázdný element s nákupkou ve feedu

V Mergadu je možné vytvořit limitní hodnotu podobnou nákupní ceně. Nebude se jednat o přesnou nákupní cenu, ale když se vaše marže pohybují například na 20 %, dokážete si hodnotu jednoduše dopočítat. Jaký bude postup?

V případě, že chybí element s nákupní cenou ve feedu, je potřeba jej vytvořit v Mergadu, na stránce Elementy.

Tvorba nového elementu NAKUPNI_CENA v Mergadu.

Následně vytvořte v Mergadu výběr produktů, které nemají ve feedu element s nákupní cenou, a nebo jej mají prázdný.

Tvorba výběru produktů, které mají prázdný element NAKUPNI_CENA ve feedu.

Jako poslední krok vytvořte pravidlo na výpočet, aplikované na daný výběr produktů. Podle svých marží se rozhodněte, jakou hodnotu zadáte do vzorce pro výpočet nákupní ceny. Jestli jde o výše vzpomínaných 20 %, vzorec bude %PRICE_VAT%*0,8.

Tvorba pravidla pro výpočet nákupní ceny v Mergadu.

 

Jestli není ve feedu nákupní cena, můžete ji dostat do Mergada i prostřednictvím importovacího pravidla a následně s ní pracovat v Pricing Foxu. Tento a mnoho dalších návodů najdete u nás na blogu. Aby vám v budoucnosti žádný neunikl, sledujte nás i na sociálních sítích, kam pravidelně přidáváme všechny aktuality.

Související články

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Pricing Fox a z e‑commerce branže.